Image
Image
Архів AltusTimes
Отримати консультацію

Вибір фонду

Який вибрати інвестиційний фонд

У розвинених країнах одним з найбільш популярних інструментів інвестування є інвестиційний фонд. В Україні також популярність і кількість ІСІ зростає. Потенційним інвесторам стає важко зробити вибір між КУА та їх інвестиційними фондами.

Перед тим, як вибрати інвестиційний фонд важливо визначитися з інвестиційною стратегією. Інвестування має на увазі три види стратегій:

консервативна - це формування портфеля цінних паперів з інструментів з гарантованою прибутковістю: депозити, облігації. Прибутковість цих інструментів обмежена, але висока надійність роблять вкладення в інструменти з гарантованою прибутковістю оптимальним вибором для консервативних інвесторів.

збалансована - дозволяє збільшити рівень доходу за рахунок інвестування частини капіталу в акції. Вкладення в акції в довгостроковий перспективі приносять більш високий дохід. Надійність стратегії забезпечується пропорційним вкладенням в інструменти з гарантованою прибутковістю і акції.

агресивна - грунтується на формуванні портфеля цінних паперів в основному з акцій. При виборі даної стратегії необхідно враховувати, що ринкові курси акцій схильні до змін під впливом численних економічних, політичних, ринкових, корпоративних чинників. Потенційний дохід від вкладень в акції набагато вище, ніж від облігацій.

 

Щоб зробити правильний вибір інвестиційної стратегії, інвестор повинен виходити з власних умов. На вибір інвестицій можуть впливати такі фактори, як:

1. Мета, яку ставить інвестування.

Наприклад: Ви хочете накопичити на освіту дітям, або на пенсію, або на житло або машину.

2. Термін інвестування.

Інвестування в інвестиційний фонд бажано здійснювати на термін не менше 1 року. Хоча, при необхідності, Ви можете вийти з відкритого фонду в будь-який робочий день.

3. Сума інвестування.

Кращим варіантом визначення суми вкладення є принцип диверсифікації, або якщо по-простому, «не клади всі яйця в одну корзину». Для визначення правильного співвідношення розподілу коштів, ми рекомендуємо скласти особистий фінансовий план. З цим можуть допомогти Вам фахівці нашої Компанії. Мінімальна сума інвестування в наші фонди доступна кожному і становить 1000 грн.

 

Після вибору стратегії вам необхідно визначитися з компанією. Для цього зверніть увагу на такі параметри:

1. Загальний термін роботи керуючої компанії.

Період роботи і результати діяльності компанії з управління активами показують стабільність і професіоналізм компанії, її стійкість в різних економічних ситуаціях, і ефективність управління її фондами.

Компанія «Альтус» одна з найстаріших компаній з управління активами в Україні. Почала свою діяльність в 2005 р., Після прийняття Закону України «Про інститути спільного інвестування».

2. Надійність керуючої компанії і довіру до неї інвесторів.

Репутація того, хто пропонує послуги інвестування, повинна бути бездоганна не тільки на рекламних проспектах, а й за результатами діяльності, відгуками інвесторів цієї компанії. Найкращим відкликанням для компанії є обсяг коштів довірених інвесторами в управління. На сьогодні «Альтус» управляє більш ніж 3 000 000 000 грн. Що говорить про високий рівень довіри інвесторів і професіоналізмі фахівців Компанії «Альтус».

3. Комісії та додаткові витрати.

Крім майбутніх доходів існує ряд витрат. Справа в тому, що купувати і продавати цінні папери декотрі компанії пропонують з комісією в 1-2%. Це означає, що купувати інвестсертификат ви будете за ринковою вартістю (ВЧА) плюс відсоток комісії, і продавати зі знижкою в такий же відсоток.

На відміну від багатьох інших компаній, КУА «Альтус» не стягує ніяких комісій при вході чи виході з Фондів.

 

Після визначення стратегії і компанії необхідно визначитися з фондом, для цього зверніть увагу на наступні параметри:

1. Історична дохідність.

Прибутковість інвестиційного фонду - це ключовий параметр, що характеризує якість управління фондом. Прибутковість, яку показує інвестиційний фонд, залежить від кон'юнктури на ринку цінних паперів і професіоналізму керуючого фондом, його вміння отримувати максимум прибутку при зростанні фондового ринку і зберігати капітал при несприятливій ситуації.

Фонди компанії «Альтус» щорічно з 2009 року займають лідируючі позиції по прибутковості серед всіх фондів України.

2. Тип фонду (відкритий, закритий).

Є три типи інвестиційних фондів:

Відкритий - цінні папери даного фонду можна купити і продати в будь-який робочий день.

Інтервальний - цінні папери даного фонду можна продати тільки в зазначені періоди (не рідше 1-го разу в рік).

Закритий - цінні папери даного фонду можна продати в кінці терміну діяльності фонду або в будь-який момент на вторинному ринку.

З точки зору погашення паїв відкриті фонди набагато привабливіші інтервальних і закритих, оскільки дозволяють інвесторам подати заявку на погашення цінних паперів фондів в будь-який день. Проте закриті фонди в свою чергу більш дохідні. Закриті фонди дозволяють керуючим розширити стратегії інвестування і не обмежуватися набором найбільш ліквідних фінансових інструментів.

На сьогодні Компанія «Альтус» управляє  фондами різних типів і стратегій, які своєю різноманітністю задовольнять найвибагливіших клієнтів.

 

 

bottom-logo.png
Управління інвестиційними фондами.
Приєднуйтесь до професіоналів.
Україна, Дніпро, вул. Шевченка, 53
БФК "Энігма", офіс 401
(056) 732 32 34,  (073) 732 32 34

Search